/ در اشتراک رایگان, افزونه وردپرس, قالب و افزونه, وردپرس / توسط
آخرین زمان ویرایش:

فرم جستجوی ایجکسی برای وردپرس

(جهت دانلود و اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمائید)


با سلام و خسته نباشید خدمت  کاربران سایت داده باران

همانطور که میدانید وردپرس یکی از بهترین (شاید هم بهترین!) سیستم های مدیریت محتوای دنیاست. این هم دلیلی دارد. دلیلش هم اینست که با وجود هزاران پلاگین (افزونه) ای که برایش وجود دارد آنرا از هر سیستم دیگری کارآمدتر و پر امکانات تر می کند. یعنی هیچ قابلیتی وجود ندارد که وردپرس توانایی انجامش را نداشته باشد. پس خوشحال باشید که چنین سیستمی در اختیارتان است. اما افزونه ای که امروز میخواهیم به شما معرفی کنیم (و البته اکثر بخش هایش را به فارسی برگردانده ایم) افزونه ایست برای ایجاد فرم جستجوی ایجکسی. این افزونه WP Nice Search نام دارد. با این افزونه میتوانید در سایتتان یک فرم جستجوی ایجکس (ای جکس) قرار دهید.

حتما همه تان میدانید که ای جکس چیست. اگر هم نمیدانید, بدانید که ای جکس یکی از قابلیت های فوق العاده ی جی کوئری است که به شما و مرورگر اجازه میدهد بدون لود شدن کل صفحه, بخشی از صفحه دوباره بارگذاری شود. این قابلیت علاوه بر افزایش سرعت سایتتان, به زیبایی و مدرن بودن آن هم می افزاید. مثلا توسط همین افزونه WP Nice Search میتوانید فرم جستجوی ایجاد کنید که با نوشتن عبارت درون آن, به سرعت و بدون نیاز به لود دوباره ی کل صفحه, نتایج در زیرش نمایش داده میشود.

nice

 

 

 

افزونه WP Nice Search

برای استفاده از فرم جستجو میتوانید به روش های مختلفی عمل کنید. این روش ها شامل قرار دادن یک کد در پوسته و یا قرار دادن کدی در یک برگه یا مطلب است. هر دوی این روش ها را برایتان توضیح خواهیم داد. ابتدا افزونه WP Nice Search را دانلود و نصب کنید

 

 

روش اول: قرار دادن فرم جستجو در محل دلخواهی از قالب

ابتدا از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس, در بخش “نمایش” روی گزینه “ویرایشگر” کلیک کنید.سپس فایلی از قالب که میخواهید فرم جستجو در آن قرار گیرد را باز کنید. برای مثال اگر میخواهید فرم جستجو را در بخشی از صفحه اصلی قالب قرار دهید باید روی گزینه “قالب صفحه اصلی” کلیک کنید.در صفحه باز شده, کد زیر را در جایی که میخواهید فرم نمایش داده شود قرار دهید.

 

 

[code lang=”js”]<?php echo do_shortcode("[wpns_search_form]"); ?>[/code]

 

nice3

 

با مراجعه به سایت خود میتوانید فرم را مشاهده کنید.

 

 

nice4

 

روش دوم : قرار دادن فرم جستجوی ایجکسی در برگه یا مطلب

در بخش ویرایشگر برگه یا مطلبی که میخواهید فرم جستجو قرار گیرد, کد زیر را در بخش ویرایشگر دیداری قرار دهید:

 

 

[code lang=”js”][wpns_search_form][/code]

 

 

 

nice4

سپس برگه یا مطلب را منتشر کنید. با مراجعه به برگه یا مطلب مورد نظر میتوانید فرم جستجو را مشاهده کنید.

 

 

 

انجام تنظیمات مربوط به افزونه فرم جستجوی ایجکسی

 

nice1

در صفحه ی باز شده, تنظیمات این افزونه را میبینید. در بخش اول صفحه یعنی بخش “Where do you want to search” میتوانید تعیین کنید که جستجو در چه بخش هایی از سایت انجام شود.

در بخش بعدی یعنی بخش “Sort retrieved results base on” میتوانید تعیین کنید که نتایج جستجو بر چه اساسی مرتب شوند و ترتیبشان به چه صورت باشد.

در قسمت “Choose the layout for the list results” تنظیمات مربوط به چیزهایی که در نتایج جستجو نمایش داده میشوند, قرار دارد. مثلا میتوانید کاری کنید که در نتایج, فقط عنوان مطالب نمایش داده شود و یا عنوان به اضافه سایر جزئیات مثل نویسنده, دسته بندی , تاریخ و تصویر شاخص نشان داده شود.

در نهایت در بخش آخر میتوانید متن پیشفرضی که درون فیلد جستجو قرار دارد را تغییر دهید. برای این کار باید متن درون فیلد روبروی عبارت “Placeholder Text” را به عبارت دلخواهتان تغییر دهید.

نوشته های مشابه

تغییر رنگ لینک های باز شده در سایت

(جهت دانلود و اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمائید) (بیشتر…)

لایک و دیس لایک کردن نظرات در وردپرس با افزونه ای فارسی

(جهت دانلود و اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمائید) (بیشتر…)

 کانال تلگرام داده باران شارژ آنلاین

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *